Doğayı Koruma Yolculuğumuz

Günümüzde, çevresel sürdürülebilirlik ve doğa koruma, bir markanın iş yapma şeklini şekillendiren kritik unsurlar haline gelmiştir. Bu noktada Baby Icon olarak, doğanın kıymetini bilmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak misyonunu taşıyoruz. İşte markamızın çevresel sürdürülebilirlikte izlediği yol böyle başlıyor.

Ürün ve Ambalaj Sürdürülebilirliği

Baby Icon, ürünlerinin ve ambalajlarının çevre dostu olması konusunda kararlıdır. Geri dönüştürülebilir ambalajlar, doğa dostu ürün tasarımları ile bir araya gelerek hem bebeklerin hassas ciltlerine hem de doğaya zarar vermeden üretilir.

Enerji Verimliliği

Yenilenebilir enerji kaynaklarına olan desteğimizle, Baby Icon olarak enerji verimliliğini esas alıyoruz. İşletme, üretim ve internet iletişimi süreçlerimizde yenilenebilir enerji kullanarak, doğaya olan etkimizi en aza indirmeyi hedefliyoruz.

Bununla ilgili neler yaptığımızı görmek için Ekolojik Tasarım sayfamıza bakabilirsiniz. 

Sürdürülebilir Tedarik Zinciri Yönetimi

Baby Icon, sürdürülebilir bir tedarik zinciri oluşturarak çevre standartlarına uymaya ve adil ticaret ilkelerine saygı göstermeye önem verir. Tedarikçilerimizle sürdürülebilirlik konusunda iş birliği yaparak, birlikte daha etkili adımlar atmayı amaçlıyoruz.

Atık Yönetimi

Geri dönüşüm programları ve sıfır atık hedefleriyle Baby Icon, atık yönetiminde yeni kampanyalar yapmayı amaçlıyor. Tüketicilerimizi bilinçlendirmek ve katılımlarını teşvik etmek suretiyle, atıkların azaltılması konusunda bir kampanya oluşturuyoruz.

Toplumsal Sorumluluk Projeleri

Baby Icon, doğa koruma projelerine olan desteğini sürdürerek, topluma ve çevreye katkıda bulunmayı amaçlar. Doğa dostu kampanya ve etkinliklerle, müşterilerimizi de bu değerli misyona dahil etmeye çalışıyoruz.

İnovasyon ve Yeşil Teknoloji Kullanımı

Çevre dostu teknolojiler ve inovatif süreçlerle, Baby Icon, ürünlerini ve iş süreçlerini çevre dostu hale getirmeyi sürdürülebilirlik stratejisinin temel taşı olarak görüyor.

Eğitim ve Farkındalık

Personelimize ve müşterilerimize çevre dostu uygulamalar hakkında düzenli eğitimler vererek, bilinç düzeyini artırmayı hedefliyoruz. Müşterilerimizi çevresel konularda bilinçlendirmek adına kampanya ve etkinliklerle iletişim kanallarımızı kullanıyoruz.

Karbonsuzlaştırma Çabaları

Baby Icon, iş süreçlerini ve ürün geliştirmeyi karbonsuzlaştırma çabalarına önem verir. Karbon salınımını izler ve azaltma stratejileri geliştirerek, doğanın dengesine katkıda bulunmayı amaçlar.